תתקשרו עכשיו: 052-248-8518 או הזמינו הובלה איתנו דרך ווטסאפ תשלחו הודעה לקבלת הצעת מחיר להובלה

איך לבחור חברת הובלות


קיימים מספר קריטריונים לבחירת חברת הובלות מקצועית. החלטנו לרכז אותם עבורכם במספר טיפים ועצות שיתכן יעזרו לכם לבצע את ההובלה הבא שלכם עם פחות כאב ראש וקצת יותר ידע והבנה בכל הקשור לבחירת חברת הובלות. בעמוד זה ריכזנו עבורכם לא רק איך לבחור חברת הובלות נכונה בנוסף גם מספר טיפים שיעזרו לכם לבצע כל סוג של הובלה עם כמה שפחות כאבי ראש גם לפני וגם אחרי המעבר.

  • קיימות חברות הובלה רבות שאתם מולם יכולים לנהל משא ומתן ואפילו לסגור תאריכי יעד לביצוע ההובלה,כמובן  שהכול ייראה טוב עד שיגיע יום המעבר עצמו. ופתאום ביום ההובלה אתם תהיו מופתעים שהמוביל שנשמע נחמד וזול להפליא לא יכול לבוא מכל מיני סיבות ותירוצים כמו משאית התקלקלה, יש פנצ'ר בגלגל, הרכב לא מניע ועוד כל מיני תירוצים למיניהם, כאשר למעשה המוביל סגר הובלה עם לקוח אחר שכנראה משלם קצת יותר.
טיפ: כאשר מנהלים משא ומתן צריך לחתום על חוזה הובלה מסודר, מומלץ גם להוסיף סעיף על פיצוי כספי עבור X שקלים. סביר להניח שבחברת הובלות יותר רצינית כבר דאגו להכין חוזה כזה או אחר מראש עבורכם.
  • קביעת זמן הגעה ביום ההובלה – היא הנקודה החלשה של כל חברת הובלות. במהלך היום כל חברת הובלות גדולה או אפילו עם רכב אחד יכולה לעשות כמויות שונות של הובלות ומעברי דירה. לכן תמיד ייתכן מצב שיש עיכובים עקב פקקי תנועה, עומסים ומכשולים שונים בדרך של המובילים. יותר מזה לפעמים נוצרים מצבים שלקוח קודם דיווח על כמות לא נכונה של מוצרים או שלא הייתה אפשרות להזמנת מנוף ולכן נוצר עיכוב בזמנים שעובד כמו אפקט דומינו.
טיפ: כדי למנוע עיכובים מיותרים וכאבי ראש, תקבעו עם חברת הובלה את המעבר שלכם לשעת הגעה הכי מוקדמת על מנת להיות ראשונים ולהבטיח עמידה בזמנים.
  • יצא לכם לשמוע כי יש מקרים שבזמן ההובלה "נעלמים" מספר פריטים יקרי ערך, תתפלאו אבל קיימות המון חברות הובלה שנוצרות ונעלמות בשוק המובילים. חברות כאלה לא מבטיחות כלום ולרוב מבטיחות מחירי רצפה בשוק ההובלות דבר שמפתה מאוד ורוב הסיכויים שאפילו אתם תרצו לסגור על מחיר ממש זול עבור ההובלה.
טיפ: לא משנה איזה חברת הובלה בחרתם תמיד עדיף שאת הפריטים השבירים ויקרי ערך לקחת במכונית הפרטית שלכם, זה יוכל למנוע הרבה בעיות עם המוביל וגם יבטיח שכלום לא יעלם. כמובן בזמן ההובלה תמיד תבדקו את המשאית שהובילה אתכם כדי לוודא שלא נשאר שום דבר לפני שאתם משחררים את הסבלים.
  • תמיד מומלץ לחתום חוזה עבודה ולתת כמה שיותר מידע וכל סוג אינפורמציה למוביל - חברות הובלה רבות משתמשות בחוסר הבנת הלקוח וביום ההובלה הם באים לדירה ונשמעים משפטים כמו: "יש לך יותר מדי דברים", "המקרר רחב מידי וצריך לפרק את הדלת", "אין מעלית בבניין," והרבה יותר… ולכן נדרשת עלות נוספת של מאות שקלים כדי לסיים את העבודה עוד לפני שהיא התחילה.
טיפ: כדי להימנע ממחלוקות, אי הבנות, עצבים או בעיות מיותרות עם המובילים, תמיד מומלץ להסדיר מראש את המחיר הכולל את הכל ולא לשכוח לציין הכול ובמדויק, בנוסף אם הינכם מעוניינים לשלם שלא במזומן על ההובלה עדיף שתבררו כי המחיר בהובלות ניתן לרוב במזומן ולפני מע"מ.
  • האם קיים ביטוח או אחריות על ההובלה - חברות הובלה רבות מנסות לקצץ בעלויות הביטוח סחורה בהעברה, ביטוח מקיף למשאיות, טיפולים בזמן וזה יוצר הרבה בעיות, במיוחד במקרים כאשר נגרם נזק פיזי במהלך ההובלה כגון שריטות, מכות, במיוחד אם זה ציוד יקר מאוד כמו מכשירי חשמל, רהיטים בהזמנה אישית, דברי אומנות וכדומה.
טיפ: לפעמים ביטוח הוא גורם חשוב בבחירת חברת הובלות במרכז. לכן תמיד מומלץ לבקש מחברת הובלות להציג מסמכי ביטוח רלוונטיים וכך לדאוג לשלומם של החפצים היקרים לכם.
  • יחס נכון מול סבלים עוד לפני תחילת המעבר, קיימים הרבה מצבים בהם הסבלים יכולים לבוא עייפים וללא כל מצב רוח לעבודה במיוחד אם הזמנתם הובלה לשעות המאוחרות של אחר הצהריים.
טיפ: יחס טוב לסבלים הוא לא סוד עם זאת המפתח למעבר דירה מוצלח. אפשר להציע להם קפה שחור ואולי אפילו חטיף, מהלך נכון ליחסים טובים. תמיד מומלץ לסכם ולעבור על העבודה עם המובילים מלכתחילה. להגיד שאם הדברים יישארו כמו שהם וללא פגע הם יקבלו טיפ יפה. ואם יהיו בעיות עם רהיטים או חפצים במהלך ההובלה, הנזק יקוזז מתשלום ההובלה. שימו לב שלא צריך לאיים, לצעוק או לנפנף בידיים כי הדברים שלכם בידיהם שלהם, גישה טובה מבטיחה הובלה קלה.
  • הגודל כן קובע, חברת הובלות גדולה לעומת חברת הובלות בעלת משאית או שתיים אכן גורם חשוב שיש להתייחס עליו, אל תהססו לברר כמה משאיות הובלה יש ברשות החברה שממנה אתם מקבלים הצעת מחיר או שהחלטתם לעבור אתה דירה.
טיפ: חברת הובלות גדולה מראה על נכונות עבודה ורצינות של החברה, שימו לב שחברת הובלות לא הייתה נהפכת לחברת הובלות גדולה אם לא הייתה שומרת על הלקוחות שלה ומבצעת את כול סוגי המעבר תוך שמירה על רמת ביצוע ועבודה גבוהה.
  • תארגנו את כל המסמכים הקשורים בהובלה שלכם מראש במקום אחד, אל תתחילו לחפש ביום ההובלה את הסכם חוזה המעבר, ארנונה, מים, חשמל וכדומה, כי אחרי שעברתם להיזכר עם שלמתם את חשבון החשמל בדירה הישנה לא היה נעים לחפש בין עשרות קופסאות אחרי המעבר ובטח של לקבל כנסות על איחורים וכדומה.
טיפ: אחל מהרגע הראשון שאתם מחליטים על המעבר, תעשו רשימה של כל החברות הקשורות במקום המגורים הנוכחי שלכם, אחל מספק אינטרנט שלכם ועד לעדכון כתובת ברישיון רכב, לרוב אתם יכולים לעדכן כתובות בכל המקומות כשבועיים מראש לפני המעבר, כי הדואר גם ככה לא מגיע תוך יום.
  • עם אתם עוברים דירה עם כל המשפחה או זה מעבר משרד במרכז כנראה זה לא יתרחש תוך שעה ולעתים יכול לקחת יום שלם, במהלך היום אתם תשרפו לרוב הרבה קלוריות, אז תכינו את עצמכם עם חטיף ובקבוקי מים לידכם.
טיפ: לא כל מה שמלא סוכר זה דבר בריא, אגוזים, פירות מיובשים וטריים יספקו לכם הרבה אנרגיה מהטבע ולא יהפכו אותכם לשמנים, שתייה קלה או מיצים טבעיים זה טוב וגם מרענן במיוחד בחום הישראלי הימענו משתיית משקאות מוגזים עתירי סוכר כי בסוף עדיין תישארו צמאים. עכשיו אנחנו יכולים רק לאחל לכם, הובלה מוצלחת עם "אריזה והובלה" ביצוע הובלות במרכז הארץ, ביצוע הובלת דירות במרכז, ביצוע הובלת משרדים במרכז, ביצוע הובלות קטנות במרכז.
איך לבחור חברת הובלות במרכז

ועכשיו שאלת השאלות שפתאום צצה בסיום ההובלה שלכם, הכול עבר חלק או כמעט ואתם לא יודעים מה לעשות וכמה לצ'פר את החברה שעומדים מזיעים ועייפים עם עיני החתול מסרט "שרק" מולכם..

טיפ למובילים

באמת אחת השאלות היותר מסובכות לענות עליהן בגלל שמרכיבה בתוכה המון גורמים שהחשוב ביותר זה איך עברה ההובלה שלכם! לתמצית ההסבר ובאופן המקובל בשוק ההובלות לרוב ניתן להגדיר שעבור הובלה שנמשכה חצי יום עבודה הטיפ למובילים היה כ-100 ש"ח לכל סבל ועבור יום הובלה שלם כ-200 ש"ח לכל סבל. פרט חשוב לציין כי עדיף לתת את הכסף בנפרד ואישית לכל הסבל ולא ישירות לראש הצוות כדי להיות בטוחים שהכול היה הוגן במיוחד שכולנו מבינים שהם אנשי קשי יום. אם בכל זאת אתם רוצים להיות יותר בקיעים בנושא הטיפים אז נמשיך ונספר לכם עוד מצבים ומקרים:
- טיפ עבור הובלה קטנה כמו למשל הובלת מקרר, מדיח כלים או כול מוצר חשמלי או רהיט בודד שלא דורש סיבוך בהובלה, נשמח אותכם כי אפשר לא לתת טיפ בכלל (כמובן עם אתם רוצים לפרגן אז 20 ש"ח זה היה מעל ומעבר).
- טיפ עבור הובלת משרד זה עסק אחר לגמרי כי שם נהוג להוסיף טיפ מעל לסכום העסקה ולשלם ישירות לחברת ההובלות אשר תפריש בהמשך את הסכום לעובדים שבצעו את ההובלה, זה עניין לוגיסטי גדול שמבררים מול המשרד ישירות.
- טיפ עבור הובלתם דירה קטנה או שרק מאה קרטונים ולא היה לכם פירוק או הרכבת רהיטים וכדומה, בעצם הזמנתם הובלה קלה ולא גדולה וזמן ההובלה לקח כשלוש שעות, טיפ של כ 50 ש"ח לכל סבל היה בול פגיע.
שימו לב שאין חוק המחייב אותכם בלתת טיפ למובילים, אם זאת בניגוד למלצרים שכולנו יודעים שמקובל להשאיר בערך עשר אחוז מהחשבון הסופי (ואם תשימו לב שהמלצר שלכם בנטו היה לא יותר מ - 20 אחוז מהזמן שישבתם ליד השולחן) ולמשל קיבלתם חשבון של חמש מאות ש"ח אז בעצם אתם משאירים חמישים ש"ח עבור בן אדם שלא הזיעה ושבר את הגב והרס את הבריאות כדי להרים שולחנות, מקררים, מכונות כביסה, ספות, ארונות ועוד (אבל באמת מי שצריך טיפ זה הטבח שהכין את האוכל הנפלא שאכלתם..) לכן אל תשכחו שסבלים באמת עובדים קשה במיוחד בחום הישראלי אז אין שום סיבה שלא לפרגן בטיפ למובילים.

תתקשרו עכשיו: 052-248-8518 או הזמינו הובלה איתנו דרך ווטסאפ תשלחו הודעה לקבלת הצעת מחיר להובלה